>
222 210 237

VENEKTASIE

Červené, růžové nebo lehce namodralé tenké cévky na tváři či dekoltu se mohou objevit v kterémkoliv věku. Tyto tzv. venektasie nepřidávají na kráse, ale není třeba mít obavy, tento nedostatek umí dnešní estetická medicína odstranit. Může jít o genetický problém, při kterém je snížena kvalita stěn cévek.

Ke zhoršení stavu může dojít i při hormonální nerovnováze (např. těhotenství, nasazení hormonální terapie a jiné), při delším pobytu v teplu (sauna, solárium, horké koupele, termální lázně), či v zimě(přechod z tepla do chladu), při agresivní péči o pleť (výrazné napařování pleti, manuální čištění pleti, chemický peeling a další).

KUPERÓZA

Jde o hypercitlivou pleť, s pocitem pálení, poštipkávání, horka v kůži, se zarudnutím, se suchou pletí. Tomto případě se cévky na podnět rozšíří, avšak jelikož se opět nestáhnou, zarudnutí trvá mnohem déle, než u zdravé pleti.

RŮŽOVKA (ROSACEA)

Je zánětlivým postižením a je i projevem hypercitlivé pleti, kterou klientky popisují jako pálení, silné teplo nebo štípání v kůži, s plošným zarudnutím na čele, na tvářích, na bradě, kolem nosu, s možnou proměnou v pupínky (imituje obraz akné, ale nejde o ucpání pórů). V dalším stadiu může dojít ke zbytnění kožní tkáně a na nose k vytvoření tzv. rhynophymu (lidově „květákový nos“).

Možnosti řešení:

Doporučujeme propojit správnou domácí péči o pleť s přístrojovým ošetřením certifikovanými zdravotnickými přístroji dle konzultace s lékařem.

CPL ošetření

Je vhodné u všech typů rozšířených cévek na tváři, krku či dekoltu. Podstatou ošetření kalibrovaným světlem je absorpce světla určitých vlnových délek v hemoglobinu s následným lokálním uzávěrem těchto drobných cévek.

Ošetření doporučujeme opakovat dle vývoje stavu, většinou postačí 3-5x.

Ošetřit můžeme celou tvář, nebo jen její část – dle konzultace s lékařem.

Laserové ošetření cévek

V případě cévek většího kalibru, např. kolem nosních křídel, je vhodnou metodou laserové ošetření cévním laserem.

V tomto případě postačuje na uzavření jedné jemné cévky jedno ošetření.

Ošetření provádíme na neopálené pleti minimálně 2 týdny po, nebo před opalováním se.

Kdo se o Vás při zákroku postará
Prohlédněte si náš tým zkušených lékařů.

Náš tým

Zaujal Vás zákrok nebo řešíte stejný problém?
Neváhejte se objednat na nezávaznou schůzku
Chci se objednat