>
222 210 237

I na těle jsou pigmentové skvrny a névy. Pro laické rychlé rozlišení by se dalo říct, že pigmentové skvrny jsou dle pohmatu v úrovni kůže, névy jsou lehce vyvýšené a lehce drsnější či zvrásněné.

První skvrny se objevují nejčastěji v oblastech těla, které jsou vystavené slunečním paprskům, vznikají tak např. pihy či solární lentigo. Jiné jsou od narození nebo vznikají v průběhu let, např. stařecké skvrny, skvrny způsobené hormonálními změnami (např. chloazma), stopy po akné, atd. Některé fototypy jsou pigmentovými skvrnami postižené častěji.

Pigmentové névy jsou sice na první pohled nápodobné, ale jejich textura je většinou jiná, než má okolní kůže. Mohou se zdát lehce „vyvýšené”.

I na těle platí, že nejdříve je zapotřebí absolvovat odbornou konzultaci s lékařem a po vyloučení možné „podezřelé skvrny“ se lze pustit do „zmizikování“.

Naše možnosti odstranění pigmentových skvrn:

Pro tento krok je v našich podmínkách ideálním obdobím zimní část roku, a to z důvodu menšího působení UV spektra denního světla i pro zahalování větších ploch těla.

Chemický peeling

Cílem tohoto ošetření je odstranit horní vrstvy kůže s odumřelými zhorovatělými buňkami, které v sobě obsahují pigment melanin. Kůže se tak omlazuje, zbledne, zlepšuje se její struktura, redukují se i jiné nedostatky pleti a navrací se její svěží vzhled. Typů kyselin je několik a je zapotřebí vybrat tu optimální na míru té které pleti (kyselina mandlová, glykolová…).

Při této metodě nejsou ovlivněny melanocyty, tedy ani tvorba pigmentu melaninu.

Po ošetření doporučujeme používat ochranné prvky před působením UV paprsků alespoň 5 dnů. Doporučujeme opakování ošetření dle vývoje stavu.

Pravidelná aplikace aktivního vitaminu C v rámci odborného derma–ošetření

Opakovaná aplikace tohoto typu ošetření vede k harmonizaci barvy kůže, redukci pigmentových skvrn a zlepšení struktury kůže. Aktivní vitamin C je důležitým elementem při budování nových kolagenních a elastinových vláken.

Mikrokrystalová dermabrase se spolu působením biostimulačního laseru

Povrchové vrstvy mrtvých buněk lze odstranit i obroušením čistými krystalky. Tím se odstraní i pigmentem zbarvené zbytky odumřelých buněk. Pro urychlení hojení kůže a aktivaci samoregeneračních pochodů je skvělým doplněním paralelně působící biostimulační laser s vlnovou délkou 635 nm. Toto ošetření samo o sobě, pokud je provedeno správně a režim dodržen, neovlivňuje aktivitu melanocytů (v případě vystavení se UV paprskům může dojít k hyperpigmentacím!). Proto doporučujeme navázat na další ošetření s aplikací koncentrátů aktivních látek tlumících aktivitu melanocytů (injekční mezoterapie, elektroporace).

Po ošetření doporučujeme používat ochranné prvky před působením UV paprsků alespoň 5 – 7 dnů.

CPL - kalibrované pulzní světlo

Jde o propracovanější a výkonnější formu intenzivního pulzního světla. Podstatou ošetření je absorpce intenzivního světla vybraných vlnových délek v pigmentu melaninu v kůži. To vede k jeho rozpadu na menší fragmenty a během dalších týdnů dochází k „vyčíštění“ vlastním imunitním systémem. Kromě redukce barevné dysharmonie dochází také ke stimulaci regeneračních schopností kůže a jejímu omlazení.

Doporučujeme opakované ošetření v intervalu 2 týdnů, počet ošetření záleží na výchozím stavu.

Diodový laser

Jde opět o působení intenzivního paprsku světla jedné konkrétní vlnové délky. Ten se zaměřuje na pigmentové skvrny, pigment se rozpadne na menší fragmenty a dále nastupuje „čistící“ fáze díky aktivitě vlastního imunitního systému. Současně při redukci pigmentových skvrn dochází i k redukci drobných cévek. Tento typ ošetření preferujeme zejména při kombinaci těchto nedostatků. Po ošetření nedoporučujeme vystavování se slunci (působení UV světla).

Opakování ošetření: dle potřeby 2x v intervalu 4 týdnů.

Plazma – 4. skupenství hmoty

Pro ošetření drobných pigmentových skvrn lze použít plazmu – 4. skupenství hmoty. Podstatou ošetření je působení vysoké teploty plazmy aplikované cíleně na místo pigmentové skvrny. Následné setření kůže vlhkým obrouskem setře i pigmentovou skvrnu. Po ošetření je zapotřebí kůži chránit před UV světlem.

Ošetření se na jednom místě neopakuje.

Doporučená pravidelná domácí péče

  1. REJUVE CELLULAR WHITE – „bělící“ krém s obsahem aktivní látky tlumící aktivitu melanocytů zpracované ve formě nanočástic, které se dostanou přímo k melanocytům. Produkt se aplikuje pouze lokálně na pigmentovou skvrnu
  2. Aplikujte denní krémy s obsahem ochranných faktorů se specifickou volbou dle typu pleti a jejích vlastností. Počítejte s opakovaným nanášením během letních dnů.

Ošetření pigmentových névů:

Většina névů se po předešlém odborném vyšetření odstraňuje chirurgicky skalpelem, při menším rozsahu plazmou (voltaickým obloukem).

Důležitá je prevence, nezanedbávejte ji:

  • Nevystavujte svou kůži přemíře UV paprsků (časté slunění se, návštěva solária)
  • V letních dnech chraňte svou kůží bílým, lehce prodyšným oděvem. Nošením kloboučku se širší krempou chraňte pleť, tváře a krk
  • Používejte ochranné krémy, v létě s vyšším až vysokých ochranným faktorem (SPF 50+), zejména na místa pigmentových skvrn, počítejte s opakovaným nanášením během dne
  • Používejte kvalitní dermokosmetiku s obsahem dostatku výživných látek, vitaminů, antioxydantů, zejména vitaminu C ve formě nanočástic lehce pronikajících do hloubky kůže. Je důležité, aby některé vitaminy nezůstávaly na povrchu kůže, a tak nedráždily kůži při interakci s UV světlem
  • Obohaťte svou stravu o vitaminy C, E, beta karotenem, minerály, stopové prvky (zinek, selen, křemík a další)
  • Neaplikujte na místa dostupné slunci žádný parfém
Kdo se o Vás při zákroku postará
Prohlédněte si náš tým zkušených lékařů.

Náš tým

Zaujal Vás zákrok nebo řešíte stejný problém?
Neváhejte se objednat na nezávaznou schůzku
Chci se objednat