>
222 210 237

Pocit těžkých nohou, otoky nohou, lymfedém, lipedém.

Otékání dolních končetin je způsobeno hromaděním tekutiny v mezibuněčném prostoru kůže a podkoží. Tento stav může nastat například při žilní nedostatečnosti nebo při zhoršené funkci lymfatického systému. Vzhledem k působení gravitace se tento problém lehce projeví zejména kolem kotníku nebo na nártu, ev. v případě zhoršené drenáže podkoží kdekoliv na těle.

Nejlepší péčí proti otokům je pohyb, třeba i obyčejná chůze s různou střídající se intenzitou cca 30 min. denně, nošení kompresivních podkolenek nebo punčoch, redukce nadváhy například pravidelným plaváním. Kdo si myslí, že proti otokům pomůže nižší příjem tekutin, je na omylu. Ba naopak, při dobré funkci ledvin je zapotřebí dodržovat správný pitný režim!

Metody ošetření v Amaryllis Centru:

Veškerá ošetření doporučujeme absolvovat až po vyšetření lékařem, a to zejména z důvodu vyloučení závažných onemocnění. Při tomto vyšetření Vám bude navržen i správný drenážující program.

Manuální celotělová/ nebo částečná lymfomasáž

Toto velice příjemné, „osvobozující“ ošetření u nás můžete absolvovat díky příjemné odborné lymfomasáži a letitým zkušenostem lymfoterapeutky. Dle stavu lymfatického systému Vám bude doporučen optimální lymfoterapeutický program „na míru“.

Lymfotaping

Při tomto již dávněji známém, v našich podmínkách však ne tak často používaném typu ošetření dochází v oblastech speciálně nalepených tejpovacích pásek k regulaci a zlepšení toku lymfy. Jde o velice účinnou metodu terapie lymfedémů (kdekoliv na těle), ale i celulitidy, lipedému…

Toto ošetření u nás provádí lymfoterapeut nebo lymfolog.

Přístrojová kompresní lymfodrenáž

Tlaková přístrojová lymfatická masáž zlepšuje stav cév, odlehčuje tlak v mezibuněčném prostoru, napomáhá hojení kožních defektů v místě otoků, dále má pozitivní účinek na redukci celulitidy, při snižování tělesné nadváhy způsobené zejména zadržováním vody v mezibuněčném prostoru. V tomto případě můžete během několika málo týdnů pravidelného ošetření snížit konfekční velikost o 1 – 2 čísla. V průběhu ošetření používáme dermokosmetiku s aktivními drenážujícími látkami zapracovanými do lehce pronikajících nanočástic. Optimální program přístrojových lymfodrenáží Vám bude navržen při první konzultaci s lékařem.

Ošetření je velice vhodné i pro tzv. syndrom těžkých nohou, který během horkých letních dnů obtěžuje hodně žen i některé muže.

Podtlaková chladivá masáž – endomasáž

Pravidelná pulzující drenáž kůže a podkoží nasáváním (podtlaková masáž) s chlazením vydatně stimuluje lymfatický systém a zlepšuje funkci krevního kapilárního řečiště, zlepšuje metabolismus buněk v místě ošetření, kůže je již po prvním ošetření svěžejší a získává zpět svoji pružnost a hladkost. Z těla, konkrétně z mezibuněčného prostoru, se odvádí přebytečná voda včetně odpadních látek. V průběhu ošetření používáme dermokosmetiku s aktivními drenážujícími látkami zapracovanými do lehce pronikajících nanočástic. Optimální drenážní program Vám bude navržen při první konzultaci s lékařem.

Domácí péče:

  • RENLIVE HERB TEA z extraktů 25 bylin – detoxikační koncentrovaný nápoj pomáhá pročišťovat organismus, zlepšuje celkovou drenáž a zabraňuje zadržování vody. Stimuluje metabolismus a napomáhá i redukci tělesné nadváhy, detoxikaci celého těla.
  • RENLIVE PROTECTION ICE SPREY – výrazně osvěžující účinek tohoto spreje zaručuje okamžité odlehčení těžkých nohou, zlepšení chůze a pomáhá i při aktivním sportu (běh, obzvláště vhodné u maratonců). Používání vhodné zejména v horkých dnech, jednoduchá aplikace ve formě spreje.
  • RENLIVE LEG LOTION – osvěžující lotion vhodný zejména pro unavené „těžké“ nohy s otoky.
Kdo se o Vás při zákroku postará
Prohlédněte si náš tým zkušených lékařů.

Náš tým

Zaujal Vás zákrok nebo řešíte stejný problém?
Neváhejte se objednat na nezávaznou schůzku
Chci se objednat