>
222 210 237

Ať už přirozeně, nebo vlivem hormonálních poruch, nemocí a léků mohou růst chloupky tam, kde bychom si je nepřáli. V případě dam je to nejčastěji oblast nad horním rtem, oblast brady až krku. Dalšími místy nežádoucího ochlupení je oblast mezi obočím, u pánů třeba širší oblast kolem obočí a zadní strana krku (více v části TĚLO). Často tento problém řešíme i u transMtoF.


Jak si s nežádoucími chloupky poradit?

Metod je více, záleží na typu chloupku, jeho barvě, tloušťce, na barvě kůže a Vašem přání. Ideálním stavem pro laserové ošetření jest bledá pleť a zbarvený - pigmentovaný chloupek:

DEPILACE

Neboli dočasné odstranění chloupku jeho vytrhnutím, nebo odstranění chloupku nad úrovní kůže:

  • teplým voskem
  • cukrovou pastou
  • klasicky pinzetou

Při těchto variantách ošetření je jedno, jakou barvu má chloupek, či jak je silný. Jisté však je, že cca po měsíci opět vyroste. Ale k rychlému dočasnému řešení s okamžitým efektem lze využít právě tyto metody. Mají však nedostatek, že během těchto ošetření dochází k opakované traumatizaci kůže, a to se může projevit například v oblasti horního rtu vznikem pigmentových skvrn, nebo v oblasti brady znásobením rostoucích chloupků.

EPILACE

neboli cílená redukce, oslabení až zamezení růstu chloupků - u nás máte možnost výběru z několika metod dle barvy kůže a chloupků:

.
Radiofrekvenční jehla - metoda známá také pod názvem elektrolýza

U této metody ošetření je zcela jedno, je-li chloupek bledý nebo tmavý. Optimální je středně silný až silný chloupek. Odstraňuje se každý chloupek samostatně. Nejčastěji toto ošetření využívají dámy k odstranění ojedinělých silnějších bledých až bílých chloupků na horním rtu, u ústních koutků, na bradě, na krku.. Ošetření je také vhodné pro korekci obočí. U mužů je metoda oblíbená k odstranění chloupků na uších( pro rekci bolesti můžeme aplikovat lokální injekční anestesii - pak v této oblasti žádné vpichy necítíte).

Podstatou ošetření je zavedení velmi tenké jehličky podél chloupku do kůže až k vlasovému folikulu. Následně působením elektrického proudu proměněného v teplo dojde k destrukci folikulu i přilehlých kmenových buněk chloupku. Právě díky tomuto kombinovanému působení je tato metoda tou nejúčinnější formou epilace.

Na 1 chloupek postačuje 1 ošetření, ošetření je však zapotřebí opakovat - při každém dalším ošetření jsou epilované další a další chloupky, které byli do té doby v spící fáze bez růstu. Interval opakování ošetření je závislý na rychlosti růstu ostatních okolních chloupků.. povětšinou je interval 3 - 4 týdny.. 1 ošetření trvá 30min.

CPL – kalibrované pulzní světlo ( vyšší třída pulzního světla)

Chloupky lehce pigmentované, jemné, ale samozřejmě i tmavší, silnější, rozložené na větší ploše na tváři, krku i dekoltu/ hrudníku, kolem prsních dvorců.. lze pohodlně postupně redukovat díky využití světla vícero vlnových délek - díky působení záblesku intenzivního světla absorbovaného v přirozeně zabarveném chloupku obsahujícím melanin dochází k šíření výrazného tepla až do folikulu, kde je následně při vhodně nastaveném ošetření vyživující cévka uzavřena - následně tedy folikul bez možnosti výživy odumírá. Doporučujeme za tímto účelem využívat pouze odborné pracoviště se speciálně zaškoleným personálem, se zkušenostmi s optimálním nastavením přístroje.¨

Ošetření není vhodné pro opálenou kůži či kůži s plánovaným vystavením slunci nebo soláriu do 2 týdnů po ošetření!

K epilaci dojde až po opakovaných ošetřeních – doporučujeme 6 až 8 ošetření. Interval mezi ošetřeními záleží na rychlosti růstu chloupků v dané oblasti, většinou je to 3 – 5 týdnů.

Laserová diodová epilace

Diodová laserová epilace je ošetřením při kterém dochází k působení světelného paprsku jisté vlnové délky na pigment ve vlasové pochvě chloupku a vznikající intenzivní teplo šířící se až do folikulu uzavírá cévku vyživující folikul. Následně folikul odumírá . tato metoda je intenzivnější a působí na folikuly i ve větší hloubce, než pulzní světlo. Metoda je vhodná pro větší plochy.

Opět je zapotřebí více ošetření, doporučujeme 4 – 6x, ale příznivý výsledek je znát u většiny našich klientů již po prvním ošetření. Interval ošetření 4 - 6 týdnů, ev. déle.

S naším přístrojovým ošetřením nemusíte mít obavy – používáme jen certifikované zdravotnické přístroje.

Nd:YAG laserová epilace

Nd:YAG laserová epilace je metodou ošetření při níž opět působí laserový paprsek určité vlnové délky, ale bod po bodu, tedy ne plošně. Toto ošetření je vhodné pro epilaci jednotlivých chloupků, zejména u osob s tmavou až černou pletí. Podstata působení paprsku je stejná jako u metody výše. U této metody ale paprsek proniká ještě hlouběji ke hlouběji uloženým folikulům, než u diodové epilace.

Kdo se o Vás při zákroku postará
Prohlédněte si náš tým zkušených lékařů.

Náš tým

Zaujal Vás zákrok nebo řešíte stejný problém?
Neváhejte se objednat na nezávaznou konzultaci s našim lékařem
Chci se objednat