>
222 210 237

Tyto nepříjemné, někdy nevzhledné, zánětlivé a bolestivé kožní erupce se můžou objevit u kteréhokoli typu pleti, v kterémkoliv věku. Nejčastěji u mastné pleti, s následnou tvorbou jizev, pigmentových skvrn a celkově nesourodé textury kůže. Celý proces začíná většinou v adolescentním věku tvorbou komedonů.

Pokud pleť pravidelně nečistíte od vnějších nečistot a odumřelých povrchových buněk neagresivními produkty, dochází k ucpávání pórů a následné tvorbě zánětu pod tímto ucpáním. Zde pak dochází k pomnožení aknosních bakterií. V uzavřených pórech se hromadí kožní maz - dokonalá živná půda pro tyto bakterie. Na kůži se objevují typické zarudlé erupce (papulky), místy s obsahem hnisu (pustuly), nebo hmatatelné uzlíky (noduly).

Doporučuji toto postižení adekvátně ošetřit co nejdříve (již v akutní fázi) s navazující kontinuální péčí. Někdy je zapotřebí i terapie antibiotiky (lokální, v případě velkého rozsahu i celkové antibiotické přeléčení).

Pleť s akutním výsevem akné

  • DOMÁCÍ PÉČE - pravidelné čištění pleti a další péče s lékařskou dermo-kosmetikou RENLIVE, nebo REJUVE
  • RENLIVE ASELOX - denní krém s ochranným faktorem, kyselinou azalaovou s protizánětlivým efektem, rozpouštějící komedony, s vitaminem B5, A, E, squalenem a kyselinou hyaluronovou
  • RENLIVE SETA OILY SKIN - denní krém s ochranným faktorem. S protizánětlivým a adstringentním vilínem, antibakteriálním a hojícím propolisem. Obsahuje také čistící TeaTree olej, vitamin B6, A, a arbutin omezující ukládání melaninu v místě akné
  • REJUVE INTERACTIVE ASEPTIC - k lokální aplikaci přímo na aknózní ložiska s ničivým efektem na aknózní bakterie zamezující tím tvorbě dalších ložisek a rozpouštějící povrchové odumřelé buňky. Čistí také póry od buněčného odpadu, redukuje zánětlivé projevy a zamezuje tvorbě pigmentových skvrn a jizev
  • REJUVE INTERACTIVE HYALURONATE WATER ve formě spreje (mlhy) - s hyaluronátem a kyselinou hyaluronovou. Ideální pro hydrataci a zlepšení vnitřní oporné struktury pleti. Obsahuje také magnesium sulfát k stimulaci optimálních reparačních procesů v kůži

Manuální derma-ošetření (bez použití přístrojové technologie):

Aplikace BIO C AMPULE

Jde o ošetření, při kterém je aplikován koncentrát aktivního vitaminu C a dalších aktivních látek s významným hojivým i dezinfekčním efektem, dále s obsahem hydratující kyseliny hyaluronové.

Četnost ošetření:
v závislosti na závažnosti a rozsahu akné, možno 1x do týdne ev. ob týden. Ošetření používáme v kombinaci s dalšími postupy, nebo v kombinaci s dalšími metodami.

ALPHA PEEL

Chemický peeling s 50% kyselinou mandlovou je velice dobře tolerován a je vhodný pro všechny typy pleti, pro všechny fototypy. Má silný protibakteriální a čistící efekt.

Četnost ošetření:
dle závažnosti a rozsahu akné, využíváme i v kombinaci s dalším ošetřením v individuálně nastavených protokolech péče.

Přístrojová ošetření – s využitím HI-TECH zdravotnické techniky:

Hloubkové kavitační ultrazvukové čištění pleti se spolupůsobením iontoforézy

Intenzivní ošetření zbavuje pleť povrchové vrstvy odumřelých buněk, mezibuněčného odpadu a nečistot. Kavitační ultrazvuk působí i v hloubce pórů, díky čemuž dochází k jejich důkladnému vyčištění, prokrvení a zlepšení hojení případných lokálních zánětů bez rozšíření do okolí. Tato forma ošetření nepoškozuje pleť jako klasická manuální forma hloubkového čištění, ani nepůsobí žádné drobné jizvy. Spolupůsobící jednosměrný elektrický proud výrazné napomáhá čištění povrchu kůže.

Opakovaná mikro masáž ultrazvukem zlepšuje kapilární zásobení, prokrvení i lymfatickou drenáž celé dermis až do hloubky tvářových svalů. Díky nastavitelnosti všech modalit lze intenzitu ošetření přizpůsobit jak cíli, tak i toleranci ze strany klienta.

Doporučujeme opakované ošetření, frekvence ošetření je závislá na závažnosti nedostatku.

Ošetření kalibrovaným pulsním světlem (CPL)

Toto ošetření intenzivním pulzním světlem vlnové délky 410 - 1200nm významně redukuje množství aknózních bakterií a je vhodné zejména v období akutního výsevu akné.

Kromě tohoto základního účinku dochází při působení CPL také k omlazení pleti, zlepšení její oporné struktury i harmonizaci barvy pleti s redukcí pigmentových skvrn.

Četnost ošetření:
1x do týdne, vhodné v kombinaci s dalšími metodami dle individuálně nastaveného programu.

Ošetření LASEREM Nd: YAG

Tato metoda ošetření umožňuje jak redukci množství bakterií, tak harmonizaci barvy, struktury pleti, její omlazení.

Další modalitou je využití jako peelingu pomocí aplikace karbonové tyčinky, a to velice efektivně a bez jakéhokoli roznášení bakterií po pleti.

Četnost ošetření:
1x do měsíce, ev. dle závažnosti stavu.

Pleť se zhojeným akné, s jizvami a pigmentovými skvrnami po akné

Profesionální péče Amaryllis centra:

Ke zlepšení vzhledu Vám nabízíme několik možností přístrojového ošetření:.

Mikrodermabraze s biostimulačním laserem

Díky citlivému nastavení hloubky abrase máme možnost významně redukovat jizvy i pigmentové skvrny. Patentovaná duální technologie spolupůsobení biostimulačního laseru urychluje regenerační a hojivé procesy.

Četnost ošetření:
dle závažnosti stavu, 1x do týdne ev. dle vývoje stavu.

Radiofrekvenční remodelace, redukce mazotvorby a harmonizace textury pleti

Jde o nechirurgický, nebolestivý, naopak příjemný a bezpečný efektivní postup s výsledným vypnutím pleti, redukcí jizev, redukcí mazotvorby a zúžením pórů díky působení specifického střídavého el. proudu, který se ve hloubce kůže mění na teplo. Cílová teplota v hloubce kůže je kolem 60%, avšak vzhledem k dokonalému povrchovému chlazení našimi přístroji nedochází k žádnému poškození nebo dokonce popálení povrchu kůže klienta. V dlouhodobém pohledu se zlepšují kontury obličeje, vyhlazují se vrásky a dochází i k omlazení unavené mdlé pleti. Změny Vás mile překvapí již po prvním ošetření! Individuální vývoj změn však nutno akceptovat!

Četnost ošetření:
dle závažnosti stavu série ošetření á 2 týdny, následně v případě potřeby udržovací program.

Mikrojehličkování - microneedling

Mikrojehličkování samotné, nebo v kombinaci s okamžitou aplikací koncentrátu aktivních látek. Tento typ ošetření, díky pronikání mnoha malých jehliček do kůže maximálně stimuluje regenerační procesy kůže, její hojení, se současným zmenšováním pórů, harmonizací textury i barvy pleti. V průběhu doby hojení dochází také ke stimulaci tvorbu kolagenních a elastinových vláken.

V průběhu ošetření se v kůži vytváří velké množství mikro-kanálků, které lze ihned využít jako rychlou cestu průniku pro okamžitě aplikovaný koncentrát aktivních látek – tzv. mezo-koktejl. Výsledkem opakovaných ošetření je vypnutá pleť s redukovanými jizvami, pigmentovými skvrnami i vráskami.

Četnost ošetření:
dle závažnosti stavu, lze i 2x týdne, nebo 1-2x do 14 dnů, počet opakování záleží na vývoji stavu.

Mikrojehličková radiofrekvence

Má významný vliv na redukci jizev i velikosti rozšířených pórů, dále zlepšuje strukturu i barevnou harmonii pleti. Díky kombinaci mikrojehlíčkování a paralelně působící radiofrekvence dochází k výrazné stimulaci fibroblastů k tvorbě nových kolagenních vláken a tím k tvorbě nové pevné oporné v hluboké dermis kůže.

Četnost ošetření:
1x do měsíce, vždy dle vývoje stavu, doporučujeme 2 – 3 ošetření.

Intenzivní přístrojová mezoterapie bez jehel elektroporací, sonoporací i iontoforézou

Máte-li obavy z jehličkové formy mezoterapie, můžeme aktivní látky zapracovat do pleti s využitím:

  • intenzivní sonoporace - tj. presováním aktivních látek do hloubky kůže pomocí ultrazvukových vln,
  • iontoforézy – tato technologie napomůže transportu účinných látek mezi buňky do hloubky kůže pomocí jednosměrného elektrického proudu( jde o jednu z nejstarších metod zanesení terapeutických látek do těla),
  • intenzivní elektroporace – tj. metody, která díky specifickému el. proudu zajistí přesun aktivních látek přímo do buněk kůže, díky čemuž buňky nemusí s ostatním okolí soutěžit o blahodárné živiny.

Četnost ošetření:
1x do týdne, počet ošetření dle počátečního i následného stavu, doporučujeme alespoň 5 – 8 ošetření.

Ošetření CPL přístrojem

Teplo vzniklé v hloubce kůže při působení CPL významně zahřívá porfyrin v těle aknózních bakterií, čímž bakterie ztrácejí schopnost množení a vůbec dochází k jejich odumírání. Současně teplo povzbuzuje regenerační procesy kůže a stimuluje tvorbu nových kolagenních a elastinových vláken, povzbuzuje aktivitu fibroblastů v dermis i vlastních kmenových buněk kůže uložených na bazální membráně epidermis. Dále CPL „rozbíjí“ pigmentové skvrny, následně zbytky pigmentu tělo z daného místa v průběhu týdnů „ vyčistí“.

CPL působí tedy proti bakteriím, proti tvorbě jizev a navíc pleť omlazuje a harmonizuje její barvu.

Četnost ošetření:
1x za 1 – 2 týdny, vždy dle nálezu, vhodné absolvovat sérii 5 – 8 ošetření.

Ošetření Nd:YAG laserem

V tomto případě bodově koncentrovaná intenzivní světelná energie ve formě fotonů je vychytávaná v cílových bodech na povrchu nebo v hloubce kůže. Díky metodě laserového peelingu přes vrstvu naneseného černého pigmentu lze zničit velké množství aknosních bakterií teplem a současně i urychlit vyhojení aknosních ložisek. V žádném případě touto metodou nedochází k roznášení bakterií po pleti!

Četnost ošetření:
1x do měsíce, počet ošetření dle vývoje změn.

Ošetření 4. skupenstvím hmoty – plazmou

Toto ošetření je jedním z nejmodernějších a umožňuje jak výraznou redukci aknosních bakterií v místech aktivních aknosních erupcí, tak i ošetření následných komplikací – jako jsou výrazné jizvy či pigmentové skvrny. Tato metoda se může kdykoliv zapojit do terapeutického procesu akné, ať aktivního, nebo již zhojeného.

Četnost ošetření:
1x za 2 měsíce, počet ošetření 1 – 3, vždy dle vývoje stavu.

Ošetřovací postup je zapotřebí sestavit vždy individuálně dle typu, zralosti, problematiky pleti a stavu akné.

Kdo se o Vás při zákroku postará
Prohlédněte si náš tým zkušených lékařů.

Náš tým

Zaujal Vás zákrok nebo řešíte stejný problém?
Neváhejte se objednat na nezávaznou schůzku
Chci se objednat