>
222 210 237

Strie

Strie jsou kosmetickým nedostatek – jde vlastně o „jizvy“ uvnitř kůže, bez porušení jejího povrchu. Nejčastěji vznikají v období těhotenství, při přibírání na váze (tukové či svalové hmoty), nebo při náhlém pubertálním růstu. U pánů při rychlém nárůstu svalového hmoty například v oblasti paží. Mohou také vzniknout v důsledku abnormální kolagenní formace, užívaných léků, nebo jako důsledek některých onemocnění.

Strie ve svém počátečním stadiu připomínají růžové až červené čáry různého průběhu a postupem času mění barevně v bílé či perleťové. Poškozená kůže je měkká.

Strie se vyskytují nejčastěji v oblasti břicha, beder, boků, stehen, paží a také v oblasti prsou.

Jizvy

Jizva vzniká při poranění kůže v téměř celé její tloušťce (např. po pořezání, chirurgických zákrocích aj.). V poraněném místě se kůže hojí zvýšenou tvorbou převážně monoformně uložených kolagenních vláken, takže se mění struktura, kvalita i vzhled kůže v této oblasti. Vše závisí na jedinci, charakteru i hloubce poranění, hojení, věku i lokální péči o poranění.

Prevence vzniku strií a jizev:

Důležitá je správná výživa a péče o kůži. Lze se řídit pár základními jednoduchými pravidly:

  • Potraviny by měly být různorodé a bohaté na vitaminy (vitamín A, C, D, bílkoviny, zinek aj.)
  • Dostatečný pitný režim
  • Pravidelně masírovat riziková místa masážními krémy a oleji ( možno i vícekrát denně)
  • Hlídat si přírůstek váhy v těhotenství, ale samozřejmě s plným respektování přísunu živin pro plod!
  • Aplikovat pravidelně denně přípravky zaměřené na prevenci tvorby strií, např. RENLIVE STRETCH MARKS

Ošetření strií a jizev

Strie ani jizvy nejsou ze zdravotního hlediska nebezpečné. Jde zde pouze o estetický problém, který ale mnoho dam i mužů vnímá jako „defekt“.

Pokud již k výskytu striím či jizev došlo, lze tento problém řešit několika mírnějšími způsoby:

  • Chemickými peelingy
  • Abraze s intenzivním odstraněním vrstvy epidermis a tím povzbuzení intenzivní novotvorby všech složek dermis
  • Speciálními krémy zejména pro domácí péči

Naše služby v Amaryllis Centru:

Dovolujeme si Vám navrhnout jako první krok absolvovat konzultaci s naším lékařem pro zhodnocení stavu strií nebo jizev a nechat si „na míru" sestavit ošetřovací protokol. Každý z nás je jiný a proto individualizovaná péče je velice důležitá.

Speciální dermokosmetika pro domácí péči

Účinné produkty lékařské dermo–kosmetiky REJUVE a RENLIVE nabízí řešení v podobě RENLIVE STRETCH MARKS KRÉMU, který je určen pro prevenci i pro redukci již existujících strií. V luxusní řadě REJUVE jde o krém CORPORAL STRETCH MARKS, které díky svému obsahu aktivních látek a hojivých rostlinných extraktů podstatně zlepšuje stav kůže i podkoží v místě aplikace. Také speciálně sestavený mezo–koktejl RENLIVE NEOTONE zapracovaný mikrojehličkovou mezoterapií, samostatnou sonoporací eventuélně s iontoforesou, nebo elektroporací (jde o bezbolestné varianty mezoterapie bez použití jehel) výrazně pomáhají při redukci strií i jizev.

Produkty doporučujeme aplikovat opakovaně denně s mírnou masáží daného místa.

Ošetření radiofrekvencí

Díky tomuto přístrojovému ošetření dochází k stimulaci fibroblastů a k tvorbě nových elastinových a kolagenních vláken, tím ke změně struktury jizev a strií, co vede k jejich redukci.

Ošetření doporučujeme absolvovat opakovaně, 5 – 8 x, s odstupem cca 10 – 14 dnů.

Optimální program ošetření Vám navrhneme při první konzultaci s lékařem.

Estetická rázová vlna

Tato metoda podstatně zlepší prokrvení v oblasti jizvy nebo strií a zvýší tak počet funkčních kapilár. Tím zajistí dostatečnou drenáž, pročištění a výživu pro okolní buňky kůže a také změní poměry v kůži v místě ošetření.

Doporučujeme ošetření opakovat 1x do týdne, celkem 8 – 10x, nejlépe s hned navazující mezoterapií.

Mikrojehličková mezoterapie (přístrojové ošetření nebo s použitím dermarolleru)

Podstatou ošetření je „poranit“ kůži četnými vpichy drobnými mikrojehličkami a nastartovat tak v kůži její vlastní hojivé procesy. Po vpichu mikrojehliček dojde k uvolnění plazmy z kapilár uvnitř kůže, dále k uvolnění mnoha růstových faktorů díky čemuž se v kůži spustí celá hojivá kaskáda. To vše příznivě působí na zdravé množení kožních buněk a ostatních důležitých struktur kůže. Kůže si na „omlazující popud“ začne tvořit nová pevná kolagenní a pružná elastinová vlákna, které tak redukuji vzhled jizvy a strií. Tento účinek podpoří současná aplikace speciálně sestaveného koncentrátu RENLIVE NEOTONE.

I toto ošetření doporučujeme opakovat, s odstupem 1 týdne. Nelze opomenout i potřebnou pravidelnou domácí péči.

Frakční radiofrekvence s elektroporací

Skvělá kombinace invazivní metody intenzivního přístrojového mikrojehličkování se současnou mezoterapií elektorporací pro zrychlení efektu a nejlepší výsledek.

Doporučujeme ošetření opakovat, ne však dříve než po 6 týdnech.

Ošetření laserem

Výraznou redukci strií a jizev lze dosáhnout během několika návštěv s aplikací laserového paprsku na oblast jizev či strií, zejména čerstvých strií.

Tento typ ošetření doporučujeme opakovat 1x za 4 – 6 týdnů.

Výsledky dosažené kombinovaným přístupem spolu s pravidelnou domácí péčí naší lékařskou dermo–kosmetikou REJUVE a RENLIVE jsou skvělé! Nečekejte však, že veškeré stopy po jizvě, nebo striích zcela vymizí.

Kdo se o Vás při zákroku postará
Prohlédněte si náš tým zkušených lékařů.

Náš tým

Zaujal Vás zákrok nebo řešíte stejný problém?
Neváhejte se objednat na nezávaznou schůzku
Chci se objednat