>
222 210 237

Velice nepříjemné zvýšené pocení ať už v klidu, nebo ve stresových situacích obtěžuje nejednoho z nás. Avšak u některých je intenzita pocení 4x – 5x vyšší (hyperhydrosa), a to výrazně ovlivňuje kvalitu života takto postižených jedinců.

Projevy zvýšeného pocení jsou nejen v oblasti podpaží, ale třeba i na dlaních, chodidlech, atd.

Možností ošetření pro redukci pocení je naštěstí více:

Ošetření jednosměrným elektrickým proudem (zdr .přístroj Iono Base +)

Jde o bezbolestné, komfortní ošetření galvanickým (jednosměrným) elektrickým proudem. Není třeba se elektirckého proudu obávat - budete ho pociťovat jen jaho lehké mravenčení čí šimrání. Ošetření trvá 20minut a je zapotřebí ošeření opakovat alespoň 5x, lépe však 10x. Doporučujeme alespoň 2x do týdne. Tímto způsobem lze redukovat pocení v oblastech chodidel, dlaní, podpaží.. Ošetřit je možné více oblastí najednou, například: podpaží + chodidla, dlaně + chodidla.

U většiny klientů toto ošetřené přináší svůj žádoucí efekt již po 3 - 5 ošetřeních.

Doporučujeme zakoupení balíčku se 5 nebo 10 ošetřeními.

Trvanlivost: několik měsíců, návrat po psychickém či fyzickém přetížení.

Velkou výhodou ošetření je jeho bezproblémovost, bezbolestnost a možnost absolvování kdykoliv, kdy si na něj najdete čas.

Aplikace botulinum toxinu A

Aplikace botulinumproteinu, omezujícícho aktivitu drobných svalů potních žláz, je výhodou využívána zejména pro redukci pocení v oblasti podpaží. Po předešlém nanesení anestetického krému se aktivní látka aplikuje do kůže velice tenkými jehličkami po celé ploše podpaží s potními žlázkami, ošetření netrvá ani 30min. a dále bez omezení můžete pokračovat ve svém běžném denním programu.

Trvanlivost účinku: individuální rozdíly, povětšinou 6 – 8 měsíců, dle fyzické aktivity a ročního období. Opakování ošetření: za 6-8 měsíců.

Další metody redukce pocení
  • denně aplikace antiperspirantů – tyto antiperspiranty však mají vyšší obsahem hliníku (aluminium-chlorid),
  • chirurgická sympatektomie – cílem tohoto invazivního chirurgického výkonu je narušením sympatické inervace vedoucí od hrudní oblasti nedaleko páteře k potním žlázám,
  • chirurgické rozrušení nebo odstranění potních žláz v oblasti podpaží (axilární curettage) vyžaduje jistou dobu hojení, možnost návratu zvýšeného pocení po čase je kolem 20%,
  • ošetřením mikrojehličkovou radiofrekvencí – je v některých případech účinné, v některých nikoliv, zatím nejde o ošetření dlouhodobě ověřené,
  • novou efektivní a přitom zcela neinvazivní možností je rozrušení potních žláz působením mikrofokusovaným ultrazvukem HIFU FINESSE - stačí 2 ošetření s odstupem 1 měsíce, i v tomto případě se pocení po čase může v intenzitě cca 20% vrátit.
Kdo se o Vás při zákroku postará
Prohlédněte si náš tým zkušených lékařů.

Náš tým

Zaujal Vás zákrok nebo řešíte stejný problém?
Neváhejte se objednat na nezávaznou schůzku
Chci se objednat