VOLEJTE    222 210 237

Plazmaterapie

Jde o poměrně jednoduché, rychlé ošetření. Toto ošetření je jedním z nejoblíbenějších u našich klientek a nejčastěji jej využíváme pro omlazení tváře, s možným rozšířením i na oblast krku a dekoltu, rukou, ale také v úspěšné terapii vypadávání či slábnutí vlasů.  Aplikaci krevní plazmy lze skvěle kombinovat s jiným intenzivním ošetřením. Jednoduše řečeno naše vlastní krevní plazma, bohatá na mnoho aminokyselin, vitaminů, minerálů, je jako omlazující elixír pro naši pleť a oživující balzám pro vlasovou kůži hlavy. Již první týden po aplikaci do vlasové kůže si pacient všimne redukci vypadávání vlasů, následně dochází k jejich zahuštění a zlepšení kvality.

Co je to krevní plazma?

Krevní plazma je vlastně nebuněčná část krve. Získáváme ji ze žilní krve, odebrané nejčastěji ze žíly v oblasti paže. Žilní krev odebraná do zkumavky se následně centrifuguje, tj. odstředěním se oddělí buněčná část krve a na povrchu zůstane čistě plazma. Na rozhraní obou částí je tenká vrstva cenných krevních destiček s okolím bohatým na široké spektrum regenerujících růstových faktorů – i tato část ( tato část je nejcennější) je součásti objemu aplikovaného do kůže klienta.

Omlazení – proč právě vlastní krevní plazmou?

Jak se již delší dobu ví, destičky se svou produkující aktivitou hrají klíčovou roli v regeneraci poškozené tkáně, ale současně v případě zdravé pleti se uplatní jako výrazný omlazující faktor. Jelikož jde o aplikaci vlastní ( autologní) krevní plazmy, nevytváří tělo proti ní protilátky. Krevní plazma je kromě růstových faktorů bohatým zdrojem celé řady cenných látek, které kůže pro svou regeneraci/ hojení potřebuje:

-          aminokyseliny : alanin, arginin, asparagin, valin, histidin, izoleucin, leucin, lysin, methionin, prolin, serin, threonin, tryptofan, tyrosin, cystin, dále kyselinu glutamovou, glutamin, ornithin, citrulin,

-          vitaminy: A,B6, B12,C, E, K, kyselina listová, vitamin PP,

-          minerály: draslík,  sodín, hořčík, měď, fosfát, lithium, zinek, vápnik, železo, bromin, jodin,

-          dále: peptidy, glukózu.

-          kmenové buňky,

-          krevní destičky,

-          růstové faktory:

Kůže obohacena o tyto aktivní složky a četné růstové faktory tvoří více elastinových, kolagenních vláken a mezibuněčné matrix.  Podstatně se zlepší imunitní odolnost pleti a zpomalí se procesy stárnutí. Pleť se stává hladší, jasnější. V případě ošetření vlasové kůže dochází k zesílení a zahuštění vlasů.

V případě ošetření vlasové kůže hlavy dochází ke zlepšení výživy vlasových folikulů, k jejich zesílení,  zlepší se mikrocirkulace, dochází k tvorbě nových vyživujících cévních kapilár. Dochází i k posílení imunitní odolnosti vlasové kůže a tím k redukci mykotické infekce, která způsobovala tvorbu lupů.

Pro koho je ošetření vhodné?

-          pro kteroukoliv věkovou kategorii v potřeby hojení kůže, pro omlazení pleti,

-          pro zrychlení hojení ran,

-          během léčby akné a poté, pro zlepšení redukce jizev po akné,

-          pro redukci známek fotoagingu, pigmentových skvrn,

-          k terapii/ k urychlení hojení po popálení kůže sluncem,

-          v komplexní léčbě různých typů alopecie ( vypadávání vlasů), tvorby lupů,

-          k léčbě seborey, seboroické dermatitidy,

-          k posílení vlasového porostu…

Pro koho ošetření není vhodné?

-          pacienti s trombocytopenií ( s nedostatkem krevních destiček),

-          poruchy srážení krve / užívání léku při poruše srážlivosti krve

-          maligní onemocnění,

-          krevní onemocnění,

-          horečnaté či infekční onemocnění,

-          užívání antibiotik.

-          těhotenství a kojení,

-          alergie na protisrážlivou složku obsaženou ve skumavce

Opatření před ošetřením:

-          příjem dostatku tekutin, min. 2-3l tekutin/ den

Postup ošetření:

-          odběr žilní krve do zkumavek ( 1 – 5) nejčastěji z oblasti horní končetiny, objem cca 10 – 50ml ( dle rozsahu ošetření),

-          uložení zkumavek s krví do speciální centrifugy pro získání maximálního koncentrátu cenných látek obsažených v plazmě, centrifugace trvá 20min.,

-          očištění a dezinfekce kůže v místě plánované aplikace plazmy, nanesení anestetického krému – ponechání k účinku krému cca 20 – 30min.,

-          aplikace odstředěné plazmy ihned do očištěné pleti/ vlasové kůže stejného pacienta tenkými jehličkami drobnými vpichy bod po bodu –celkové trvání aplikace dle rozsahu 20 – 30min.

Stav pleti hned po ošetření:

-          mírný otok a zarudnutí v místě ošetření – ustoupí do několika hodin až 2 dnů ( záleží na citlivosti pleti),

-          možné jsou i modřiny,

-          můžou se vytvořit drobné stroupky – tyto nestrhávejte, nechte je spontánně odpadnout.

Opatření po ošetření:

-          následujících 10-14 dnů se nevystavovat přímému slunci, soláriu,

-          následujících 10 – 14 dnů bez návštěvy koupališť, společných bazénů, sauny

-          až od dalšího dne lze nanášet make-up

-          následujících 14 dnů aplikovat kromě pěstícího krému i krém s obsahem UV ochranných filtrů min. 30

Opakování ošetření:

Pro optimální účinek doporučujeme ošetření opakovat za 7 – 10dnů, celkem opakovat min. 2x, lépe však 5-6x ( záleží na závažnosti a typu léčeného problému).

V případě ošetření vlasové kůže je počet ošetření závislý na závažnosti problému a jeho vývoji v průběhu terapie plazmou. Doporučujeme ošetření minimálně 5x, s rozestupem cca 7-10dnů.

Vhodné kombinace:

Toto ošetření je velice vhodné jako následné po ošetření frakční radiofrekvencí, po mikrojehličkování, po aplikaci stimulujících či liftujících nití… V kombinaci se efekt metod výrazně posílí.

Ošetření lze kombinovat i s aplikací nesíťované kyseliny hyaluronové, čímž dochází k podstatnému plošnému zlepšení hydratace pleti.  Výsledkem je pak svěží, vyhlazená pleť,  s efektivní redukcí drobných vrásek.

Plazma-krém – další využití vlastní krevní plazmy

K našemu milému překvapení, byť jsme prvotně příznivému účinku nechtěli věřit, je následná péče ráno a večer krémem s obsahem vlastní krevní plazmy s viditelným příznivým účinkem.

Naše klientky tuto možnost rády využívají a po aplikaci plazmy na ambulanci si domů odnáší plazma krém, obsahující pěstící látky smíchané s vlastní krevní plazmou ( obsah viz výše). Krém nutno uchovat po celou dobu v lednici a je vhodný k aplikaci po dobu 14 dnů.

Plazma krém: 2 500Kč 

-         

PLAZMA WEB  Foto v průběhu aplikace plazmy jedné z našich klientek

 obrzek meaplazma